O nás

Ako šiel s nami čas
 
1992

V tomto období bol obuvnícky priemysel v Bardejove na popredných priečkach v celej krajine a možno aj v európskom merítku.  Napriek tomu sa manželia Štefan a Marta Maníkoví rozhodli, že skúsia ísť vlastnou cestou v tomto obuvníckom odvetví najprv pod názvom MAFORM. Hľadali a napokon našli chýbajúci sortiment na vtedajšom obuvníckom trhu. Začali vyrábať plážovú obuv tzv. plážovky, ktorými dokázali osloviť väčšiu časť zákazníkov. Tým sa dostali na obuvnícky trh. To všetko začali priamo vo svojom bydlisku, vtedy v rodinnom dome v dedinke blízko Bardejova v Osikove, v ktorom je sídlo spoločnosti až do súčasnosti.

1994
 

V roku 1994 nastal čas rozšíriť sortiment a do výroby sa dostali dnes už dobre známe, priam povestné pánske vsuvky tzv. vojenské, ktoré pravdepodobne prešli ,,cez nohy“ väčšine skôr narodeným pánom, ktorí si ich určite dobre pamätajú dodnes. S maličkou hrdosťou môžeme povedať, že ich výroba pokračuje aj v súčasnej dobe a stále sa tešia veľkej obľube. V danom období sa na istý, no nie na dlhý čas dostali do výroby tiež zimné topánky tzv. tundry. Po istom čase, kedy dopyt po výrobkoch rástol, už nestačili ruky členov rodiny Štefana a Marty, kde pomáhal každý, kto mohol. Bolo viac ako nutné zamestnať ďalšiu pomocnú silu. A práve to bol ten správny krok vpred!

2003
 

Po vyše desiatich rokoch na trhu všetky doterajšie skúsenosti a poznatky vyústili k jasnému záveru, a to začať vyrábať detskú obuv. Rozhodli sme sa pre detské papučky. Klasické školské papučky, v ktorých brázdili školské chodby aj teraz už otcovia a mamičky. Pri výrobe detských papučiek kladieme už od začiatku dôraz na výber materiálov a snažíme sa, aby sme vyhoveli potrebám našich najmenších. Postupom času sa rozširovalo portfólio papučiek aj o detské kožené capačky, neskôr šnurovacie papučky. Nakoniec sme sa dostali k otvoreným a vzdušným sandálkovým papučkám, bez ktorých si to dnes nevieme ani predstaviť.

2017
 

Od roku 2017 figurujeme ako MANIK-obuv, s.r.o.  a snažíme sa naďalej oslovovať čo najväčší okruh zákazníkov aj našou značkou MANIK, ktorá je v súčasnosti u zákazníkov známa takmer po celom Slovensku. Najviac nás poteší, keď sa od našich zákazníkov dozvieme, že sa naše papučky nosia aj široko-ďaleko za hranicami. Naďalej sa snažíme rozširovať ponuku o nové vzory a taktiež sme nadviazali kontakty s overenými výrobcami, ktorých tovar takisto distribuujeme pre našich zákazníkov. V súčasnej dobe sa v podniku pomaly vymieňa rodinná generácia, no stále sme malá rodinná spoločnosť, kde ešte vždy kladieme dôraz na kvalitu a spokojnosť našich zákazníkov. Napriek tomu dokážeme vyviesť do našich partnerských predajní viac ako 50-tisíc párov ročne. Samozrejme, s vašou podporou v tom budeme radi pokračovať.

ĎAKUJEME a POKRAČUJEME!

rodinka-23-blackwhite

Štefan Maník a Igor Maník